Właściwie dopasowany kabel HDMI gwarantuje nam możliwość podłączenia się przykładowo komputerem do naszego smart Tv.

Odpowiednio dobrany przewód HDMI zapewnia sposobność przyłączenia się na przykład komputerem do naszego smart Tv, niemniej jednak nie tylko bo z techniki hdmi korzysta zdecydowanie więcej urządzeń. Są to m.in. monitory, konsole do gier jak Playstation, rzutniki hd czy soundbary. Wszystkie z tego typu urządzeń jesteśmy w stanie przyłączyć przy użyciu dedykowanego przewodu hdmi.

Do produkcji kabli HDMI wykorzystuje się miedź, stal bądź aluminium. Jak z pewnością się domyślasz te wykonane z aluminium wiążą się z bardzo złą jakością, jednak cudowne to te zrobione z beztlenowej miedzi.W tej chwili rozróżniamy 3 typy przewodów hdmi, powiedzmy, że są to 3 standardy:

1. Przewód HDMI 1.4 – przepustowość: 10,2 Gb/s, maksymalna jakość wideo: FullHD/60fps albo 4K/30fps, nie ma możliwości obsługi HDR.

2. Przewód HDMI 2.0 – przepustowość: 18 Gb/s, maksymalna jakość wideo: 4K/60fps, obsługa statycznego HDR.

3. Przewód HDMI 2.1 – przepustowość: 48 Gb/s, maksymalna jakość wideo: 4K/120fps lub 8K/120fps, obsługa dynamicznego HDR.

Długość kabel hdmi earc również posiada kolosalne znaczenie. Zakłada się, iż długość do 5 metrów gwarantuje ogólnie rzecz ujmują brak straty jeśli chodzi o jakość. Warto pamiętać by ten przewód hdmi hdr nie był za krótki, bo może na przykład nasza instalacja elektryczna okazać się zbyt sztywna, ani też zbyt długi ponieważ będziemy mogli się w ten przewód zaplątać, ponadto czym większy będzie ten przewód tym znacznie zwiększamy szansę utraty jakości przesyłu danych.

Drogi przewód nie w każdej sytuacji oznacza lepszy bo nie istotne że posiadamy “pozłacane” czy “platynowe” końcówki takiego kabla, istotniejszą informacją wpływającą na jakość przesyłu będzie jednak materiał z którego jest on wykonany.

Back to Top