Opcja na zapasową kopię zdjęć

Obecnie właściwie każdy ma smartfona z Androidem a także walorem tego operacyjnego systemu jest to, że jest on absolutnie wielozadaniowy (tak naprawdę jak cały smartfon). Co to znaczy? To oznacza, że komórki używamy już nie jedynie do dzwonienia, ale także np jako odtwarzacza filmów, konsoli do gier, odtwarzacza muzyki oraz aparatu fotograficznego.

W szczególności ta ostatnia możliwość jest ciekawa, ponieważ znaczy ona, że w praktyce żadna osoba z nas nie spaceruje już z osobnym aparatem cyfrowym. W momencie gdy foto aparaty poczęły trafiać do telefonów, to były one dość niezadowalającej klasy, natomiast aktualnie obiektywy wbudowywane w komórkach są tak wyśmienite (zarówno pod względem bardzo dużej ilości megapikseli, jak również samej jakości optyki), że bez problemu istnieje możliwość wykorzystywać je jako pierwszego aparatu.

Kłopot ukazuje się wyłącznie w tym miejscu, o ile zamieniamy telefon albo na przykład poprzez zbieg okoliczności skasujemy oraz (kradzież smartfona jest jeszcze sporym problemem). Poprzez totakże na bieżąco powinna być robiona zapasowa kopia android. Na szczęście jest to opcja załączona w właściwie każdy komórkę i starczy ją włączyć w menu ustawień (uzyskajmy pewność, że duplikat tyczy się wszystkiego, czyli też zdjęć, a nie przykładowo jedynie kontaktów).

Jest również akcesoryjna opcja na kopia zdjęć android – jest to przesyłanie dużej ilości dopiero co wykonanych obrazków na swój własny dysk Google przypięty do konta. Gratis posiadamy tam 15GB pojemności co spokojnie starcza na wiele tys. obrazów.

Back to Top