Nie powinniśmy zapominać o odzieży przeciwdeszczowej.

Każda nasza wyprawa w góry powinna być bardzo dobrze przygotowana oraz gruntownie przemyślana. Tyczy się to zarówno weekendowej wycieczki w gronie rodzinnym w łatwo dostępne oraz niskie pasma górskie, jak i poważniejszych eskapad w Tatry czy Alpy. Musimy nie tylko i wyłącznie skrupulatnie zaplanować trasę oraz jej poszczególne etapy, ale też zadbać o stosowny ekwipunek oraz sprzęt każdego uczestnika. Najważniejsze są bez wątpienia profesjonalnie dobrane plecaki.

 

Muszą być one wykonane z najlepszej jakości, odpornego materiału, pojemne oraz jak najlżejsze. Jeżeli chcemy nocować u stóp gór i każdego dnia zaliczać wycieczkę, plecaki mogą być trochę mniejsze niż w sytuacji wielodniowej trasy , która obejmuje nocowanie w schroniskach lub pod namiotem, jaki wszak również musimy nieść na swoich plecach. Kolejnym bardzo ważnym składnikiem naszego wyposażenia są właściwie dobrane oraz wygodne buty najlepiej by nie były nowe, ale wypróbowane już wcześniej na dłuższych spacerach.

 

Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych zdarzeń będąc już na trasie. Nie powinniśmy też zapomnieć o odzieży przeciwdeszczowej. Ponadto powinno się zabrać ze sobą kilka sztuk odzieży zmiennej, kosmetyki, wodę i kanapki na drogę a oprócz tego apteczkę. Przydatna będzie też aktualna mapa, telefon z aparatem fotograficznym oraz krem na słońce. Dobrze przemyślana wycieczka w góry zagwarantuje ci jej bezpieczeństwo, a podróżowanie będzie wielką frajdą.

Back to Top