Najcenniejsze są słowa, które same z siebie się pozycjonują.

Prawdopodobnie każdy pracujący w internetowej branży, a także wiele osób spoza niej, słyszało o ogromnych wycenach poniektórych stron www. Niektóre z nich sprzedawane są za miliony. W jaki sposób wyznaczyć wartość strony www oraz należycie na jej sprzedaży zarobić? Nie jest to łatwe i jednoznaczne.

 

Na początku należy podzielić wycenę stron internetowych www na dwie części: jest to wycena stron. Można bowiem sprzedać samą tylko domenę, inaczej adres strony www, albo kompletny i funkcjonujący już serwis czy blog. Natomiast nie jest powiedziane, że więcej pieniędzy zarobimy na gotowej stronie, bo zdarza się, że sam dobry adres warty jest znacznie więcej. Jakie adresy są tak wiele warte? Najbardziej cenne są ewidentnie wyrazy, jakie właściwie same z siebie się pozycjonują. Sklep zajmujący się sprzedażą obuwia z adresem obuwie.pl na pewno posiada znacznie większe szanse na sukces niżeli zupełnie nowa, przez nikogo nieznana nazwa. Podobnie będzie z innymi branżami. W pewnych przypadkach słowo nie musi być nawet polskie.

 

Rezerwując domenę zawierającą nazwę korporacji, która możliwe, że za jakiś czas będzie funkcjonować w Polsce także może być bardzo dobrym planem. Wycenami gotowych portali internetowych zajmują się natomiast profesjonaliści, ponieważ w tym przypadku trzeba uwzględnić nie tylko to jaki ewentualny zysk zdobywa dana strona, ale również – a może właśnie przede wszystkim – jakie ma możliwości. Przy jego ocenie należy być na pewno niewiarygodnie przewidującym a także posiadać dostęp do wielu analiz, jakie przygotowują eksperci w tej dziedzinie.

Back to Top