Mała łazienka z prysznicem i pralką?

Mała łazienka z prysznicem i pralką?

Wspaniale byłoby mieć dużą i rozległą łazienkę, w której bez problemu dałoby się zmieścić wszystkie najważniejsze sprzęty. Przestronna łazienka z pewnością jest wygodna i daje sporo możliwości do aranżacji. Niestety rzeczywistość bardzo wielu polskich rodzin jest zupełnie inna, a malutka łazienka w bloku, o powierzchni jedynie kilku metrów kwadratowych, musi być wyposażona zarówno w prysznic, jak i pralkę. Czy da się to zrobić dobrze? Zdecydowanie tak.

Mała łazienka z prysznicem i pralką.

W małej łazience wszystko musi być wymierzone dosłownie co do centymetra. Trzeba zatem uzbroić się w odrobinę cierpliwości i kupić sobie dobrą miarkę lub metr, a następnie przystąpić do wymierzania przestrzeni i planowania jej aranżacji. Bardzo często układ najważniejszych elementów wystroju łazienki, takich jak prysznic czy umywalka, sedes czy pralka, jest z góry przesądzony. Elementy te muszą znaleźć się tam, gdzie są odpływy i rury. Tania łazienka to łazienka bez możliwości inwestowania zbyt wielu środków w przebudowę rur. Trzeba zatem wykorzystać stan zastany. Na szczęście w sprzedaży są chociażby prostokątne wanny czy kwadratowe lub prostokątne kabiny prysznicowe, które bez problemu da się zmieścić w niedużej łazience. W przypadku naprawdę malutkiego metrażu, kiedy pralki nie chce się przenosić do kuchni, najlepszym wyborem będzie właśnie kabina prysznicowa z drzwiami rozsuwanymi. Wtedy to bez problemu da się ją zmieścić w którymś z kątów pomieszczenia. Taki układ pozwoli na jak najbardziej ergonomiczne zagospodarowanie łazienki. Więcej znajdziesz w artykule: Mała łazienka z prysznicem i pralką. Podpowiadamy jak ją zaaranżować.

Mała łazienka urządzona w sprytny sposób

W sprzedaży można znaleźć naprawdę malutkie kabiny prysznicowe, które może nie będą bardzo wygodne, ale w przypadku malutkiej łazienki spełniają swoją rolę. Po wydzieleniu miejsca na podstawowe elementy wystroju łazienki, trzeba znaleźć jeszcze odrobinę przestrzeni na pralkę. Do naprawdę malutkich pomieszczeń dedykowane są między innymi pralki otwierane od góry, które mają małą szerokość oraz głębokość. Oczywiście w tego typu pralkach nie uda się za jednym razem zrobić naprawdę dużego prania, jednak jest to sprzęt dedykowany właśnie do takich mikro łazienek. Producenci sprzętu do łazienek doskonale znają potrzeby właścicieli kawalerek, w których łazienka ma dosłownie kilka metrów kwadratowych powierzchni. To właśnie z myślą o nich produkują elementy wyposażenia łazienek w tak małych rozmiarach.

Back to Top