Kabiny prysznicowe 90×90 – kilka centymetrów robi różnicę

Kabiny prysznicowe 90×90 – kilka centymetrów robi różnicę

 

 Prosta konstrukcja kluczem sukcesu

Mimo, że kilka centymetrów różni kabinę prysznicową 90x90cm od uniwersalnych rozmiarów to komfort jej użytkowania jest niewymierny. Dodanie przez producentów nadprogramowych 10cm wzdłuż i wszerz stworzyło nowy wymiar luksusu, który wciąż mieści się w nawet najbardziej wymagających przestrzeniach. Osadzenie kabin prysznicowych o wymiarach 90x90cm znajduje szerokie zastosowanie w wielu przestrzeniach łazienkowych, tworząc idealne warunki do zażywania błogich kąpieli pod strumieniem lejącej się wody. Nowoczesne kabiny prysznicowe różnią się od tych, które zapoczątkowały erę szybkich kąpieli. Dawna armatura zajmowała sporo miejsca, wyglądając jak kapsuła ze skomplikowanym mechanizmem. Współczesne rozwiązania stawiają na lekkość, przejrzystość i minimalizm.

Minimalizm kabin prysznicowych

Prostota kabin prysznicowych o wymiarach 90x90cm przejawia się zazwyczaj w lekkiej konstrukcji, która nie oznacza niskiej jakości. Oszklenie kabin mocowane jest na dyskretnych stelażach lub prowadnicach, które często można wpuścić w ścianę lub podłogę, odsłaniając tylko to, co efektowne, czyli oszklenie. Dzięki temu kabiny prysznicowe mogą zdobić łazienkę swoim okazałym, modernistycznym designem. Nowoczesne wnętrza lubią szkło, dlatego kabiny prysznicowe doskonale wpisują się w kanon nowych technologii i nowinek aranżacyjnych. Szkło jest ponadczasowym przejawem elegancji i luksusu, które swoje zastosowanie może znaleźć także w łazience. Szklane drzwi lub skrzydła kabin prysznicowych o wymiarach 90x90cm mogą być otwierane uchylnie, harmonijkowo lub przesuwnie. Każde rozwiązanie jest bardzo efektowne i może być dopasowane do wymagań przestrzeni. Elementami wykończeniowymi kabin prysznicowych są uchwyty i listwy, które najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej. Dzięki temu drobne elementy zdobią prysznic przez wiele lat, zachowując swoje walory estetyczne.

Kabiny prysznicowe jako pomoc i bezpieczeństwo

Kabiny prysznicowe o wymiarach 90x90cm są z pewnością nieocenioną pomocą w codziennej higienie osobistej osób starszych lub niepełnosprawnych. Szerokie skrzydło otwierania pozwala na swobodną komunikację i bezpieczeństwo przed potknięciem lub poślizgnięciem. Przestrzenny środek w kształcie kwadratu, pozwala na umieszczenie w nim taboretu, który jeszcze bardziej zwiększy komfort użytkowania armatury. Zagospodarowanie łazienki w kabinę prysznicową o wymiarach 90x90cm jest zatem bardzo funkcjonalne i wygodne.

Więcej: https://tanialazienka.com/kabiny-prysznicowe-90×90.html

Back to Top