Im większe ryzyko ponosi pożyczkodawca tym oczekuje większego wynagrodzenia.

Oczywiście nie można kłócić się z przysłowiem , które głosi że najlepszym zwyczajem jest nie pożyczać kasy w ogóle, tymczasem świat ma jak zwykle do dodania własne tzw. trzy grosze oraz w zasadzie nieprawdopodobne jest dziś spotkać kogokolwiek, kto nie
spotkał w ciągu swojego życia kłopotów związanych z finansową płynnością.
Niezależnie od tego czy te “zakłócenia” dotyczyły budżetu firmowego czy też domowego, to przykładowym rozwiązaniem pozwalającym na poradzenie sobie z kryzysem jest z całą pewnością pożyczenie gotówki. Najlepszym wyjściem jest pewnie pożyczenie potrzebnej kwoty u znajomych a także rodziny, którzy nie żądaliby w zamian odsetek od tego kredytu, jednak bywa tak, że nie mamy nikogo kto poratowałby nas wolnymi środkami finansowymi albo po prostu nie chcemy się prosić o gotówkę (niestety rodzinna forma kredytu posiada swoje wady). W takim przypadku z radą nadchodzą wam zwykle banki albo pozabankowe instytucje finansowe, jakie za należytą zapłatą (oprocentowanie) przekażą nam potrzebne środki pieniężne.
Zdobycie kredytu od banku, chociaż z reguły jest tańsze niż https://www.get-money.pl/aktualności/banki/szybka-pożyczka-pozabankowa, oczekuje od nas jednakże posiadania dość dużej zdolności kredytowej oraz dobrej historii dotyczącej spłacania wcześniejszych kredytów. Jeśli nie mamy tych cech to praktycznie możemy w zasadzie zapomnieć o otrzymaniu kredytu w tradycyjnym banku, który co prawda pobiera niższe oprocentowanie, niemniej jednak nie lubi ryzykować. Zupełnie inaczej sprawy mają się w sytuacji spółek pożyczkowych, dla których poziom podejmowane z ich strony ryzyka jest dużo wyższy aniżeli w wypadku zwykłego banku, co jest jednak związane z wyższymi odsetkami które trzeba będzie nam zapłacić za udzielenie pożyczki. Rozumie się samo przez się, iż nic nie ma za darmo a także im większy stopień ryzyka ponosi nasz pożyczkodawca tym oczekuje za to większego wynagrodzenia. Należy mieć bowiem na uwadze fakt, iż część wierzycieli w ogóle nie będzie umiała spłacić swojego zobowiązania i to z takim właśnie ryzykiem powinna się liczyć instytucja finansowa decydująca się na pożyczenie nam gotówki. Jest jednak i tak, że w poniektórych firmach pożyczkowych, zwłaszcza tych , które dysponują większym kapitałem oraz stażem na rynku pracy, będziemy mogli wziąć pożyczkę bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów ze względu na promowanie firmy. Istnieją oczywiście dopuszczalne kwoty i z reguły trzeba taki kredyt spłacić dość szybko (zazwyczaj nie jest to dłużej niż w ciągu sześćdziesięciu dni), niemniej jednak za to nie jesteśmy zmuszeni oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy od danej firmy.
Korporacje pożyczkowe także zwracają dużą uwagę na zdolność kredytową klienta, który chce u nich skredytować własne potrzeby, natomiast tutaj jest możliwość pozwolić sobie na nieco słabszą przeszłość kredytową oraz nieco gorsze dochody. Ceną za pobłażliwe podejście do klienta jest całkowity koszt jaki poniesiemy podczas spłacie naszego zobowiązania, który z całą pewnością przewyższy 10 procent w skali roku, a w bardzo wielu przypadkach sięgnie też kilkudziesięciu % w ciągu roku.
Back to Top