Granit to jeden z najtwardszych a także najodporniejszych na procesy wietrzenia minerałów.

Do wykańczania podjazdów i chodników najczęściej wybierana jest kostka brukowa. W trakcie wyboru tego typu surowców pojawia się zazwyczaj pytanie o to, czy powinniśmy wybrać kostkę z naturalnego kamienia czy z betonu.
Jakie są mocne strony naturalnej kostki granitowej? Jaką kostkę najlepiej jest wybrać? Podczas wyboru kostki powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę jej przeznaczenie. Kostka brukowa Warszawa użyta do wykończenia podjazdu powinna mieć inne parametry od kostki, którą użyjemy do wykończenia ścieżek albo schodów. Dużą rolę ma również wielkość kostki brukowej. Szersze kostki brukowe najlepiej będą wyglądały na dużych powierzchniach, tymczasem drobna kostka brukowa może zostać ułożona nawet w ciasnych a także trudno dostępnych obszarach. Cechy pozytywne naturalnej kostki granitowej W przypadku niedoścignionej jakości, którą prezentuje naturalna kostka cena nie gra roli. Materiał jakim jest granit to jeden z najtwardszych a także najodporniejszych na procesy wietrzenia minerałów, jakie bez zarzutu sprawdzą się w charakterze zewnętrznej powierzchni. Kostka z granitu jest nie tylko i wyłącznie odporna na uszkodzenia mechaniczne, lecz również na mróz i promieniowanie UV. Naturalna kostka brukowa nie kruszy się również pod wpływem oddziaływania roślin oraz mikroorganizmów. Jak wykonać aranżację kostki

Przy układaniu kostki brukowej możemy stworzyć piękny wzór. świetnie wyselekcjonować do tego celu 2 różne odcienie kostki brukowej, bo pozwoli to utworzyć ładny wzór, bez ryzyka powstania chaosu.

Back to Top